HomeNoutăți › Motorsport

Audi folosește puterea electrică în motorsport

Publicat în data de: 01 Octombrie 2017
Categorii: Audi, Motorsport, Tehnologie, Stiri, Electric.
Audi a prezentat prima mașină de curse electrică a Grupului miercuri seara în Neuburg. Audi e-tron FE04 oglindește transformarea companiei de la producătorul de automobile clasice la promotorul mobilității inovatoare pe pista de curse. [detalii...]
  3 sezoane de Formula E și 3 titluri pentru Renault

Publicat în data de: 07 August 2017
Categorii: Renault, Motorsport, Stiri, Electric.
Renault își continuă dominația în al treilea sezon al campionatului de Formula E. Performanța și energia Renault e.dams au fost recompensate în mod corespunzător cu al treilea titlu câștigat de echipă în cadrul campionatului FIA de Formula E. [detalii...]
  Audi preia ABT Sportsline și va concura în Formula E

Publicat în data de: 17 Iulie 2017
Categorii: Audi, Motorsport, Stiri, Electric.
Audi face un nou angajament și preia ABT Sportsline. ABT rămâne echipa de curse Audi pentru toate seriile motorsport electrice. Schaeffler continuă să fie partenerul tehnologic pentru toate propulsoarele electrice. [detalii...]
  Yaris WRC, Debut Toyota la Monte-Carlo

Publicat în data de: 22 Ianuarie 2017
Categorii: Toyota, Motorsport, Stiri.
Înaintea debutului WRC, echipa TOYOTA Racing a finalizat cu succes programul de testare a noului Yaris WRC; acest debut reprezintă, în fapt, o întoarcere îndelung așteptată a mărcii Toyota în această competiție, după o pauză de 17 ani. [detalii...]
  Raliul Dakar 2017 a început cu o etapă în lungime de 454 km

Publicat în data de: 03 Ianuarie 2017
Categorii: Mini, Motorsport, Stiri.
Ediția 2017 a Raliului Dakar (2-14 ianuarie) a pornit la drum cu prima etapă, de la Asunción - capitala Paraguayului - la Resistencia (Argentina). Traseul cu o lungime de 454 de kilometri a inclus și o probă specială de 39 de kilometri. [detalii...]
  Hyundai Motorsport dezvăluie noul i20 Coupe WRC 2017

Publicat în data de: 05 Decembrie 2016
Categorii: Hyundai, Motorsport, Stiri.
Hyundai i20 Coupe WRC 2017 a fost lansat în cadrul unui eveniment organizat la Autodromo Nazionale Monza, Italia. Noul vehicul de curse va participa la toate cele treisprezece etape ale Campionatului Mondial de Raliuri 2017. [detalii...]
  Lewis Hamilton a câștigat Marele Premiu din Abu Dhabi, ROSBERG a câștigat Campionatul

Publicat în data de: 28 Noiembrie 2016
Categorii: Motorsport, Stiri, Formula-1.
Ultima cursă din 2016 s-a încheiat cu pilotul Mercedes, Lewis Hamilton câștigând Marele Premiu din Abu Dhabi. Coechipierul său Nico Rosberg a încheiat al doilea câștigând astfel titlul de campion mondial al piloților pentru prima dată în cariera sa. [detalii...]
  Lewis Hamilton a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Braziliei

Publicat în data de: 14 Noiembrie 2016
Pilotul Mercedes, Nico Rosberg a câștigat cursa întreruptă și derulată exclusiv pe ploaie a Marelui Premiu al Braziliei folosind doar pneurile Cinturato albastru de ploaie, după două zile în care s-a rulat pe vreme relativ frumoasă la Interlagos. [detalii...]
  Lewis Hamilton a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Mexicului

Publicat în data de: 31 Octombrie 2016
Lewis Hamilton a câștigat pentru Mercedes cu o singură oprire la boxe: cele mai mari viteze înregistrate în Formula 1. [detalii...]
  Trofeul Opel, etapă decisivă în Campionatul Național de Viteză în Coastă

Publicat în data de: 15 Octombrie 2016
Categorii: Opel, Motorsport, Stiri.
Campionatul Național de Viteză în Coastă va avea loc în weekendul 15 -16 octombrie 2016 și se va desfășura pe drumul ce leagă Brașovul de Poiana Brașov. Opel este partenerul oficial al acestei etape, etapă decisivă a CNVC. [detalii...]
Pagina:     1  [2]  3  4  5  6  7   ...