Informații Auto logo


› cautare avansata


Newsletter:
  HomeNoutăți Rompetrol a redus prețurile la carburanți

Rompetrol a redus prețurile la carburanți

Publicat în data de: 05 Noiembrie 2008
Categorii: Carburanti, Stiri.
 

Rompetrol a redus, miercuri, prețurile de referință ale carburanților comercializați în rețeaua proprie, cu opt bani pe litru în cazul sortimentelor de benzină și cu cinci bani la motorine, a anunțat compania.



Astfel, benzina Premium E4 are un preț de 3,53 lei pe litru, sortimentul Efix benzină 95 costă 3,58 lei, iar benzina Euro Super 98 fără plumb 4,21 lei. Motorina Efix Diesel are un preț de 3,9 lei, iar Super Euro 5 costă 4,19 lei.

Prețurile la pompă pot varia cu +/- 5% față de nivelurile de referință.

Cea mai recentă modificare a prețurilor Rompetrol a avut loc la 25 octombrie, când compania a redus prețul sortimentelor de benzină și motorină cu șapte bani pe litru.
afișări: 319
 
 
Comentariile cititorilor:
Alte știri:
› Prețurile carburanților au crescut - iată noile valori ...05/01/2009
› Petrom reduce prețul benzinei și motorinei cu șase bani ...24/12/2008
› Rompetrol scade prețurile la carburanți ...23/12/2008



Comentează pe FORUM!
Înapoi la noutăți

Anunturi masini noi si second hand

Home | Revista | Noutăți | Mașini noi | Mașini SH | Utile | Wallpapers | Forum | Publicitate | Contact | RSS Feed 2.0
Informații Auto vă recomandă: Prima Știre | Moldova Construct | Monolith

©2005-2009 Informații Auto. Toate drepturile rezervate.