Informații Auto logo


› cautare avansata


Newsletter:
  HomeNoutăți Hyundai Genesis Coupe HKS va debuta la SEMA

Hyundai Genesis Coupe HKS va debuta la SEMA

Publicat în data de: 04 Septembrie 2008
Categorii: Hyundai, Tuning, Stiri.
 

Hyundai a anunțat că HKS va crea o versiune super-sport a modelului Genesis Coupe 2.0 pentru evenimentul SEMA 2008. Modificările aduse vehiculului includ creșterea puterii motorului, sistemul de evacuare turbo, noi prize de aer și suspensii ajustabile.



foto-hyundai genesis coupe hks va debuta la sema
„Genesis Coupe dispune de ADN-ul perfect căutat de HKS USA Inc. ( o companie specializată în componente auto)- un șasiu excelent, tracțiune spate, stil agresiv și o nouă generație de motoare turbo. Aceste calități oferind posibilitatea firmei HKS de a maximiza performanțele mașinii,” a declarat Rick Lafferty, președintele HKS USA, Inc.

Planul HKS pentru modelul Genesis Coupe, ce va fi prezentat la SEMA (Specialty Equipment Market Association), include modificarea HKS GT Turbo, pentru a mări puterea și cuplul motorului, sistemul de evacuare turbo, noi prize de aer și suspensii ajustabile HKS Hipermax III.

Vice președintele Hyundai America a declarat: „Încă de la început am proiectat modelul Genesis Coupe pentru a fi modificat ușor de firmele de tuning.”

Modelul HKS Genesis Coupe va dispune și de o serie de elemente proiectate de Ken Style, de la Time-Attack, o un partener HKS specializat pe domeniul de aerodinamică.

Controlul vehiculului și confortul interiorului va fi îmbunătățit datorită sistemelor electronice HKS ce includ monitorizarea consumului, costului carburantului și eficiența vehiculului.

Noul model Hyundai cu tracțiune integrală își va face debutul la SEMA pe 7 noiembrie 2008 la Las Vegas Convention Center.
afișări: 906
 
 
Comentariile cititorilor:
Alte știri:
› Los Angeles 2008: Hyundai HED-5 i-Mode ...20/11/2008
› Hyundai iLoad - un nou vehicul utilitar ...17/11/2008
› Hyundai și Prada vor crea trei ediții de lux Genesis Sedan ...12/11/2008
› Abt Golf 6 va debuta la Essen Motor Show ...27/11/2008
› AMG deschide 175 de centre în toată lumea ...21/11/2008
› Scirocco din NFS Undercover - în premieră la Essen Motor Show ...21/11/2008



Comentează pe FORUM!
Înapoi la noutăți

Anunturi masini noi si second hand

- Home - Revista - Noutati - Marci auto - Utile - Mașini SH - Galerie foto - Wallpapers - Forum - Contact - RSS Feed 2.0
©2005-2008 Informații Auto. Toate drepturile rezervate.