Informații Auto logo


› cautare avansata
  HomeNoutăți Citroen lansează noul website în România

Citroen lansează noul website în România

Publicat în data de: 15 Iunie 2010
Categorii: Citroen, Stiri.
 

După succesul răsunător din Hexagon, a venit și rândul Citroen România să lanseze noua interfață online, bazata pe cea franceză, și menită să ofere utilizatorilor o experiență completă a universului "Creative Technologie".



foto-citroen lanseaza noul website in romania
Conceput alături de echipele de specialiști ale agenției Dogbert din Franța, noul website Citroen s-a bucurat de o popularitate foarte mare în țara de origine a mărcii unde, la mai puțin de 3 săptămâni de la lansare, a înregistrat peste 1 milion de vizitatori unici.

Utilizatorii websiteului www.citroen.ro se pot bucura acum de o interfață realizată exclusiv în Flash. Atât interioarele, cât și exterioarele tuturor modelelor Citroen sunt disponibile în versiune 3D. De asemenea, Configuratorul este disponibil tot în 3D, oferind clienților o imagine clară a mașinii în funcție de culoarea aleasă, nivelul de echipare și chiar opțiunile selectate.

Printre informațiile importante furnizate de noul website Citroen din România se numără: secțiunea Servicii, unde se găsesc detalii referitoare la contracte de service, oferte speciale pentru piese și service sau servicii post vânzare, secțiunea de știri unde se poate afla tot ce mișcă în universul Citroen, secțiunea de contact, unde se poate localiza cel mai apropiat dealer sau se poate solicita un test-drive și secțiunea Univers Citroen care urmărește evoluția mărcii pe 3 mari direcții - istorie, tehnologie și ecologie.

Cea mai importantă noutate adusă de website-ul Citroen este însă secțiunea MyCITROEN - unde fiecare vizitator își poate crea spațiul personal conținând alerte legate de vehiculul personal, în cazul în care aceste este un Citroen, dar și informații inedite pe domeniile de interes selectate. Acest spațiu poate fi organizat adăugând widget-uri, taburi sau schimbând imaginea de fundal.
afișări: 472
 
 
info Polițist sau militar?
Știi că ai dreptul să alegi ce fond de pensii dorești?
Alege tabăra pentru pensia ta!

Comentariile cititorilor:
Alte știri:
› Citroen DS4, vedetă în cel mai nou videoclip al "The Saturdays" ...11/05/2012
› WRC 2012: Încă o dublă pentru Citroen, în Argentina ...30/04/2012
› Citroen DS5 s-a lansat în România. Cât costă și ce dotări are nou ...20/04/2012


Comentează pe FORUM!
Înapoi la noutăți

 
Anunturi masini noi si second hand


Home | Știri auto | Promoții auto | Drive test | Mașini noi | Mașini SH | Utile | RCA 2012 | Wallpapers | Forum | Publicitate | Contact | RSS Feed 2.0 | urmărește Informații Auto pe Twitter
Informații Auto vă recomandă: Prima Știre | România Construct | Monolith

©2005-2012 Informații Auto. Toate drepturile rezervate.